Shareaza - OPIS, INSTALACJA, KONFIGURACJA KLIENTA

W tym artykule pragnę zaprezentować kolejny bardzo interesujący program korzystajacy z sieci BitTorrent i nie tylko. Ma bardzo przyjemny interfejs użytkownika, wiele zaawansowanych funkcji. Obsługuje ponadto sieć Gnuttella 2, posiada wbudowaną wyszukiwarkę.

1. Instalacja klienta
2. Pierwsze uruchomienie
3. Konfiguracja klienta
4. Funkcje i możliwości klienta
5. Podsumowanie

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

1. INSTALACJA KLIENTA

Instalacja jest bardzo prosta i intuicyjna, jej proces przedstawiają poniższe screeny. Instalator w języku polskim!

2.PIERWSZE URUCHOMIENIE

Napoczątek pojawia się splash, a potem sam program z bardzo interesującym interfejsem.

Jak widzimy oferuje ona dużą funkcjonalność, ma ciekawy wygląd.

3. KONFIGURACJA KLIENTA

Możliwości konfiguracji sa szeroki, możemu zarządzać wtyczkami, wybrać jedna ze skórek, skonfigurować ustawienia połączenia internetowego, prędkości pobierania wysyłania oraz działalność interfejsu użytkownika. Sami zobatrzcie:

4.FUNKCJE I MOŻLIWOŚCI

Shereaza jako, że jest to nie tylko klient BitTorrent, ale potężny kombajn obsługujący między innymi eDonkey2000, Gnutella i Gnutella2 (G2) ma potężne możliwości. Zużywa średnią ilość pamięci jest to około 7-8 MB( czasem nawet mniej potrafi zejść ponizej 5 MB ), jeżeli ktoś ma w komputerze 512MB to za pewne nierobi mu to większej różnicy. Posiada odtwarzacz plików multimedialnych. Posiada tzw. Kreator szybkiego startu, który uruchamia się po pierwszym włączeniu programu i pozwala wstępnie skonfigurować klienta. Jak widać na screenach ma imponujący design, choć może lekko przesadzony i przez to staje się nieczytelny. Możliwość udostępniania własnych zasobów. Tak naprawde program oferuje szeroką gamę sieci P2P, będąc przy tym troche niewystarczalny w każdej z nich, i sprawdza się powiedzenie "Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego", ale zawsze warto sprubować.
Dostęp do 4 sieci.

shereaza

Każde wyszukiwanie jest wyświetlane w osobnym oknie.
Podglądy, komentarze użytkowników i oceny
Wyszukane haszowanie plików
Duzy wybór stylów
Przetłumaczona na wiele języków
Obsługa wtyczek
Blokowanie niechcianych rządań
Odtwarzacz plików multimedialnych

5. PODSUMOWANIE

Podsumowując klient jest średni, troche nadwyrost wyglądu i brak niektórych istotnych funkcji. Osobiście wole większą prostote, ale niektórym osobą może przypaść do gustu. Shareaze możesz pobrać z działu DOWNLOAD na naszej stronie.