Nowy Torrent

TWORZENIE WŁASNEGO TORRENTA

Przedstawię teraz proces tworzenia własnego torrenta, który możemy umieścić w wybranym serwisie torrentowym.

Przykład ten posłuży utworzeniu .torrenta dla trackera zewnętrznego http://mongo56.org:3434/announce

Do utworzenia pliku .torrent posłuży nam Azureus, równie dobrze można go utworzyć w innym kliencie sieci BitTorrent.

Tworzenie nowego torrenta w innym programie:


1.) Uruchamiamy Kreator tworzenia torrentów w Azureusie w PLIK>STWÓRZ TORRENT (Ctrl+N)

Dostępne opcje:

a) Użyj wbudowanego trackera: Włącz wtedy gdy zamierzasz udostępniać torrent na własnym trackerze. Wyłącz tą opcję przez wybranie "Używaj zewnętrznego trackera" jeśli chcesz zamieścić torrent na innym trackerze. Jeśli ta opcja jest włączona, to musisz znaleźć własny link do trackera i zamieścić go poniżej.

b) Użyj SSL: Standardowo ta opcja jest wyłączona. Jeśli czujesz, że musisz ją uaktywnić, proszę upewnij się czy są podane stosowne informacje w zakładce Narzędzia -> Konfiguracja -> Tracker -> Serwer w przeciwnym wypadku torrent nie będzie działał. Więcej informacji znajdziesz w pytaniu ""Przydatne pojęcia i terminy"

c) Użyj Używaj zewnętrznego Trackera: Włącz wtedy gdy zamierzasz udostępniać torrent na nie swoim trackerze. Powinieneś wpisać addres "announce" zewnętrznego trackera w polu "Announce URL".

UWAGA STANDARTOWO OPCJE a) i b) nie możemy zaznaczyć, mósielibyśmy bowiem wcześniej utworzyć TRACKERA. My skupimy się na opcji z podpunktu c).2.) Jeśli chcesz dodać więcej niż jeden tracker zaznacz tą opcję, możliwość dodania trackerów będziesz miał w kolejnym kroku.

3.) W przypadku gdy tworzymy torrenta używając zewnętrznego trackera musimy podać jego adres announce URL. My tworzymy go dla trackera Mango56 na fotosiku jest dla DragonTorrent to w zasadzie niema znaczenie ja wam polecam podać dla Mango56 , a więc podajemy
http://mongo56.org:3434/announce Pamiętaj że w przypadku innego trackera adres ten będzie inny. Musimy pamiętać o naszym passkey

4.) W pierwszym oknie kreatora mamy do wyboru ponadto czy chcemy utworzyć Torrenta dla pojedyńczego pliku czy może dla wielu plików podając ścieżkę do folderu.
( Ja stworze dla wielu plików)

5.) Ustawiamy hashowanie dla innych sieci.... ( Nasze okno kreatora powinno wyglądać następująco, patrz ponizej)

6.) Klikamy DALEJ> Pojawi się nam okno jak poniżej wybieramy ścieżkę do folderu który będziemy seedować i klikamy DALEJ>

7.) Teraz warzny moment zapisujemy nasz plik wpisujemy nazwę oraz podajemy gdzie ma być zapisany ja wybrałem na pulpicie:
C:\Documents and Settings\mich-zio\Pulpit\English

8.) Rozmiar części ustawiamy automatycznie

9.) Pozostałe funkcje zaznaczamy jak na poniższym fotosiku:10.) Klikamy OK.

11.) Jaki widzimy Plik Torrent jest tworzony. Po zakończeniu procesu potwierdzamy utworzenie klikając ZAKOŃCZ.

Teraz w zasadzie możemy już tylko seedować :) A jeżeli chcemy się podzielić naszym plikiem wrzucić ją na jakąś Stronke z Torrentami.