Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Największy Islandzki tracker BitTorrent został zamknięty!

Torrent.is, największy tracker BitTorrent w Irlandii został zamknięty w wyniku ataku tamtejszych organizacji antypirackich. Odrzucono jednak próbę przejęcia sprzętu związanego ze stroną.
Okazuje się, że również w Islandii walka z trackerami BitTorrenta rozgorzała na dobre, świadczy o tym wzrost aktywności organizacji antypirackich i pierwszy w historii tego kraju proces sądowy przeciwko trackerowi BitTorrent. Torrent.is, największy tracker BitTorrent w tym kraju otrzymał właśnie wstępny nakaz sądowy, efektem którego został zmuszony do zamknięcia swojej niezwykle popularnej w kraju strony BitTorrent. Sprawę przeciwko Torrent.is wniosły do sądu 4 działające na terenie Islandii organizacje antypirackie. Okręgowy komisarz policji nakazał w poniedziałek zamknąć tracker.

Torrent.is posiadał około 26,500 aktywnych użytkowników, czyniło go to najpopularniejszym i największym trackerem w Islandii. Tracker pozwalał na łączenie się z nim użytkownikom jedynie z Islandii, co zapewniało szybkie połączenia pomiędzy peer'ami.

Tracker został założony w 2005 roku i bazował na skrypcie TBSource. Szczególnie w ostatnim czasie zaczął przyciągać nadmierną uwagę mediów, co szybko doprowadziło do jego zamknięcia. Strona stanowiła własność firmy Istorrent ehf.

Svavar Kjarrval, będzie walczył o stronę do samego końca jak sam zapowiada w swojej wypowiedzi: “I’m going to fight this as far as I possibly can. The general public seems to be on our side.”

Wojna ze stronami BitTorrent zatacza coraz szersze kręgi. O sprawach sądowych przeciwko trackerom BitTorrent możemy usłyszeć w takich krajach jak: Kanada, Holandia, Islandia, Węgry i oczywiście USA.