Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Proces Sądowy QuebecTorrent: Tajne wyjście by zablokować wszystkie strony BitTorrentowe w Kanadzie?

W ubiegłym miesiącu sporo pisało się w internecie na temat prób zamknięcia względnie mało znanego serwisu BitTorrent w Kanadzie pod naporem tamtejszego przemysłu fonograficznego. Obecnie pojawia się coraz więcej obaw, że strona ta może zostać zmuszona do zamknięcia na drodze prawnej. Co za tym idzie pod znakiem zapytania zaczyna być przyszłość stron BitTorrent w Kanadzie.

18 października 2007 roku kilka kanadyjskich stron sieci BitTorrent, głównie trackerów stało się celem działań kanadyjskich organizacji antypirackich. Początkowo próbowano poprzez zastraszanie zmusić je do zamknięcia. Jeden z tych serwisów relatywnie nie wielki 46,000 tracker QuebecTorrent znalazł się na celowniku koalicji 4 wytwórni nagraniowych.

Od tego momentu sytuacja w Kanadzie staje się coraz bardziej poważna, pojawiły się uzasadnione obawy iż wynik tej sprawy może znacząco wpłynąć na los również innych stron BitTorrent w tym kraju. W Kanadzie hostowane są takie potęgi BitTorrent jak: IsoHunt czy TorrentBox.

Na anglojęzycznej stronie TorrentFreak można przeczytać wywiad z administratorem serwisu QuebecTorrent. KLIKNIJ W TEN LINK