Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Azureus 3.0 Beta i Zudeo.com - test

Pojawiła się właśnie nowa wersja popularnego klienta BitTorrentowego można ja pobrać ze strony:

[plik=http://torrent.crib.pl/files/torrent/download,plik,2985,azureus,3.0,beta.html]Azureus 3.0 Beta[/plik]

W nowej wersji pojwaiły się dość duże zmiany. Zmiany coprawda niedotyczą zbytnio działania samego programu jako klienta BitTorrent, te są raczej niewielkie i mało załważalne. Całość tyczy się w zasadzie innego wyglądu, tu już sam proces instalacji uległ lekkiej zmianie, jeżeli niemamy javy na komputerze klient który z niej kożysta automatycznie pobierze nam ją z internetu ( jest to zmiana jak najbardziej na plus). Idąc dalej po pierwszym uruchomieniu wita nasz nowy splash. Samo okno główne programu zupełnie nie przypomina, tego z poprzedniej wersji. Pojawia się nam zaimpletowana i zintegrowana z klientem strona:

http://Zudeo.com

W oknie początkowo widzimy podstawowe funkcje, przystosowane do kożystania z tejże strony. Projekt jest częściowo fundowany przez BV Capital, firmę, która już wcześniej wspierała projekty takie jak del.icio.us oraz peerflix.

"W Zudeo można znaleźć zarówno klipy wideo jak i filmy krótko i długometrażowe. Zawiera filmy zamieszczane przez użytkowników oraz obrazy pochodzące od producentów filmowych, np. dokument "Korporacja". Firma prowadzi także rozmowy z kilkoma studiami telewizyjnymi i filmowymi. Filmy będą dostępne przede wszystkim w jakości DVD oraz HD.

Zudeo przypomina inne serwisy filmowe w stylu Youtube - użytkownicy mogą komentować filmy, głosować na nie, dostępna jest "chmura tagów" oraz możliwość wklejenia odnośnika do wideo na własną stronę WWW. Oglądać można kilka kanałów, m.in. zawierający jedynie filmy w wysokiej rozdzielczości. Jednak ze względu na wykorzystaną technolgię, filmy można oglądać dopiero po pobraniu do własnego komputera."

Idąc dalej natrafimy jednak na funkcję ADVENCED pod którą kryje się rzeczywista funkcja programu czyli tradycyjny klient sieci BitTorrent, oferujący podobną funkcjonalność jak w wersji poprzedniaj.

Dla osób które niebędą wykorzystywały Zudeo.com takie posunięcie producentów Azureusa może być trochę nie do zaakceptowania, szczególnie, że to właśnie ten projekt przysłąnia obecnie swojimi gabarytami graficznymi, i interaktywnymi dawną funkcjonalność klienta, która tak naprawdę została usnuięta z pierwszego planu i została dodana jako niewielki dodatek, gdzieś pod trudno załważalnym przyciskiem ( no może przesadziłem, no ale gdybym nie wiedział że to klient BitTorrenta pewnie bym sobie pomyślał, że to jakieś głupie dodatkowe funkcje niemające praktycznego zastosowania. )

OCENĘ NOWEJ WERSJI AZUREUSA NALEŻY RACZEJ UZNAĆ PATRZĄC ZE STRONY ZWYKŁEGO UŻYTKOWNIKA P2P KTÓRY WYKORZYSTUJE TEN PROGRAM DO POBIERANIA PLIKÓW Z PRYWATNYCH TRACKERÓW, I TRADYCYJNYCH TORRENTÓW ZA PEWIEN KROK JEDNAK WSTECZ. JEDNAK DLA UZYTKOWNIKÓW LUBIĄCYCH INOWACJE, NOWE TECHNOLOGIE, I TYM KTÓRYM PRZYPADNIE ZUDEO.COM DO GUSTU POWAŻNY KROK W PRZÓD. JEDNAK NA PRZYJĘCIE PRZEZ INTERNAUTÓW TEGO NOWEGO OBLICZA AZUREUSA TRZEBA JESZCZE POCZEKAĆ.

MOJA OCENA TO: 4/5 (- minus za przerost formy nad treścią, i skupianie się tylko na Zudeo.com )


{galeria}AKTUALIZACJA

Z dodatkowych nowych opcji, które pojawiły się w programie należy nadmienić również, że podczas pobierania pliku obok występujących już do tej pory zakładek: Główne, Szczegóły, Ruch, Części, Pliki, Opcje, Konsola pojawiła się nowa zakładka Informcaje ze szczegółowymi informacjami na temat pobieranego pliku, oraz samego procesu pobierania. Możemy tę zakładkę zobaczyć na screenie poniżej[url=http://torrent.crib.pl/files/torrent/pliki/nowaopcja.PNG][img]http://torrent.crib.pl/files/torrent/pliki/nowaopcja2.png[/img][/url]