Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Beware: Malware Wspierany przez Klienty BitTorrent

Właśnie ostrzegaliśmy was o Bitroll i Torrent101. Teraz chcemy was ostrzec przed TorrentQ, najmłodszym członku rodziny złośliwych klientów sieci BitTorrent.Wszystkie te trzy klienty są właściwie do siebie podobne, ale wydaje się, że developerzy po prostu jedynie zmieniają nazwy swojego klienta, i dzięki temu próbują reklamować swojego klienta na tylu stronach torrentowych ilu się tylko da.

Właściciel BTjunkie skontaktował się z nami na początku tego tygodnia. Poinformował nas, że developer TorrentQ próbuje się reklamować na jego stronie poprzez kampanie reklamowe firmy Adbrite, ale on nie zna więcej szczegółów na ten temat.

Zainstalowanie któregoś z tych programów kończy się zaatakowaniem przeglądarki i pojawianiem się licznych okienek pop-up. Bardziej doświadczeni użytkownicy BitTorrent prawdopodobnie nie skorzystają z takich niszowych klientów, i zignorują pojawiające się w reklamach frazy “We use unique technology to increase the download speed of your torrents”.

Jednak, ludzie którzy są nowi i od niedawna używają sieci BitTorrent moga nawet całkiem przypadkowo pobrać któregoś z tych klientów, zwłaszcza kiedy odwiedzają czesto strony typu Torrentspy.com umieszczajace bardzo dopasowane do treści strony reklamy takich klientów.

Szczęśliwie większość adminów stron BitTorrentowych odmówiła reklamowania tych klientów. The Pirate Bay poinformowało, że zbanowało te klienty 2 tygodnie temu, mininova sukcesywnie banowała złośliwe rogramy reklamujące się u niej na stronie, także BTjunkie nie chce pozwolić na ich reklamę.

Będziemy informowali cały czas kiedy tylko Ci ludzie zmienią znowu nazwę swojego klienta.