Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

BitSmash uruchamia narzędzie statystyk dla BitTorrenta

BitSmash jest nowym serwisem, którego celem jest zapewnienie statystyk dla wszelkich pobrań za pomocą sieci BitTorrent.Strona umożliwia użytkownikom przeszukiwanie na podstawie słów kluczowych, podobnie jak poro innych stron BitTorrent oraz sortować wyniki wyszukiwania na wiele różnych sposobów. Dla każdego pliku torrent, strona udostępnia także wykresy zmian różnych danych statystycznych w czasie.

BitSmash zostanie oficjalnie uruchomiony 15 października, aczkolwiek strona już teraz jest w pełni funkcjonalna. Cały projekt wygląda bardzo obiecująco, i może okazać się bardzo dobrym narzędziem szczególnie dla osób zainteresowanych wszelkimi trendami jakie mają miejsce w sieci BitTorrent, dla nas jest to również bardzo przydatne narzędzie (:. Jedyną wadą strony jest w obecnym momencie trafność niektórych danych statystycznych raportowanych przez BitSmash.

Przeglądnęliśmy dane prezentowane przez BitSmash i wydaje nam się, że wyłączone są liczby peerów i seedów. Jednym z najchętniej pobieranych okazuje się "The Incredible Hulk", z 414 peerami i 139 seedami. Natomiast, Mininova i kilka innych serwisów BitTorrent prezentuje zupełnie inne dane, a mianowicie iż ten sam film posiada 15,000 peerów, a ręczne sprawdzenie jednego z trackerów dało nam wynik 18,000 peerów.

Serwis jest jednak ciągle w fazie rozwojowej,a więc błędnie prezentowane dane mogą zostać poprawione. Osobiście zachęcamy wszystkim do wyrażania komentarzy na temat tego nowego serwisu, który jest obecnie w wersji testowej.

BitSmash posiada również linki do plików .torrent na stronach ze szczegółem danego pliku,co czyni stronę również dobrą wyszukiwarką plików torrent. Lobby antypirackie może być jednak nie zadowolone z kolejnej strony tego typu. Kilka dni temu miała miejsce między innymi krytyka szwedzkiej strony Nyheter24, która linowała do serwisu The Pirate Bay.

Oficjalny start strony już 15 października, a w dalszej kolejności na stronie ma być dostępne również specjalne API dla webmasterów i innych serwisów umożliwiające wykorzystywanie zbieranych przez BitSmash'a danych.