Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Jak pobierać pliki .torrent za pomocą TorrentRelay?

W tym artykule przedstawimy cały proces pobierania plików za pomocą strony TorrentRelay. Poradnik jest dla nowicjuszy z brakiem doświadczenia w korzystaniu z sieci BitTorrent. Więcej informacji o TorrentRelay możecie znaleść na oficjlanym forum strony.

Krok 1: Wpisz w polu adresu wyszukiwarki http://torrelay.com i uruchom odpowiedniego klienta. Na stronie znajdują się dwa klienty do wyboru pełnofunkcyjna wersja Ajax zaprojektowana pod kontem głównych przeglądarek oraz wersja podstawowa dla np. urządzeń mobilnych typu telefony komórkowe.

Krok 2: Teraz dodajemy torrenta którego chcemy pobrać korzystamy z opcji [Add Torrent].

Krok 3: Wybieramy sposób załadowania pliku. Plik torrent możemy załadować na 4 różne sposoby, albo poprzez ładowanie z linku do strony w sieci ze znajdujacym się plikiem torrent [Online URL], albo wczytujemy plik z naszego komputera [Local Torrent], lub używamy którkich numerów ID dla stron Mininova czy IsoHunt [MiniNova ID] i[isoHunt ID]. Dla naszych celów załaduemy plik ze strony LegalTorrents.com

Krok 4: Znajdź interesujacy cię plik torrent, a następnie skopiuj link odnoszący się do niego. Link powinien się kończyć rozszerzeniem .torrent. Gdy znalazłeś już właściwy link do pliku skopiuj jego adres do schowaka.

Krok 5: W oknie wczytywania pliku wybierz [Online URL] i wklej uprzednio skopiowany link.

Krok 6: Kliknij w przycisk Get URL

Krok 7: Następnie po załadowaniu pliku torrent powinna pojawić się lista z zawartymi w nim plikami. Możemy wybrać które pliki mają zostać pobrane a które nie.

Krok 8: Rozpocznij pobieranie plików z .torrent klikajać na przycisk Start Torrent

Krok 9: Powinno zacząć się pobieranie proces może potrwać do 5 sekund.

Krok 10: Proces pobierania może być na początku powolny jednak po kliku minutach powinien nabrać prędkości i przyśpieszyć.

Krok 11: Proces pobierania przyśpiesza do 500 kb/s. Pamiętaj, że by pobierać jeszcze szybciej musisz korzystać z wersji Premium strony.

Krok 12: Następnie zapisujemy pobrany plik torrent: