Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Leaseweb ujawnia dane właściciela Demonoid.com

Może się wydać, że w potyczce pomiędzy stroną Demonoid, a holenderską organizacją antypiracką BREIN częściowe zwycięstwo odniósł właśnie BREIN. Leaseweb pod presją tejże organizacji, zgodziło się na ujawnienie danych dotyczących właściciela strony BitTorrentowej Demonoid.com. Oprócz wyrażenia zgody na udostępnienie tożsamości właściciela Demonoidu, Lease web podpisał również dokumenty zezwalające na zamknięcie serwisu.

Demonoid.com jest bardzo popularną stroną sieci BitTorrent. By się na nią dostać należy posiadać specjalne zaproszenie. Strona w ogólnoświatowym rankingu popularności serwisów internetowych znajduje się na bardzo wysokim 403 miejscu, szczególnie jeśli wziąść pod uwagę elitarny profil strony.

Leaseweb pomimo zaciętaj walki o prawa swojego użytkownika wkońcu pod groźbą grzywny zgodziła się wydać jego tożsamość. Na nieszczęście właściciela Demonoidu firma udostępniła również informaje na temat posiadanych przez niego kont bankowych.

Interesujące wydaje się również to, iż w przypadku everlasting.nu (małej holenderskiej strony torrentowej) Leaseweb udało się ochronić dane personalne właściciela serwisu, a tutaj sytuacja ta diametralnie się zmieniła.

Wydaje się również, że ostatnia decyzja o przeniesieniu strony na hosting w Kanadzie była ze strony Demonoid.com jak najbardziej słuszna. I tak naprawdę zamknięcie strony przez Leaseweb na nie wiele się zda.

Sam administrator zapytany o sprawę związaną z ujawnieniem jego tożsamości przez Leaseweb był zdziwniony i wydawał się nie wiele wiedzieć na ten temat.