Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

MPAA nie zrobiła jeszcze wszystkiego co planuje wobec TorrentSpy.

W ostatnim czasie bardzo przykre rzeczy spotkały stronę TorrentSpy. W wyniku niedawnych działań organizacji MPAA, strona ta nie hostuje już plików .torrent, a jedynie je indeksuje. Ponadto do TorrentSpy nie mają dostępu użytkownicy z USA, co za tym idzie odbiło się to w negatywny sposób na prędkości pobierania i ilości seedów dla pozostałych użytkowników strony. MPAA uważa jednak, że to co zrobiła w sprawie TorrentSpy to za mało i zamierza podjąć kolejne kroki w tym kierunku. MPAA skontaktowało się z sędzią prosząc o kolejne sankcje w stosunku do strony TorrentSpy.

W sierpniu, sędzia federalny nakazał TorrentSpy przekazać zapisy o wszystkich użytkownikach z USA, którzy korzystali ze strony. W trosce o anonimowość i ochronę danych osobowych TorrentSpy postanowiło zamiast wydawać informacje o swoich użytkownikach zablokować dostęp do strony w USA. Obecnie MPAA kłóci się, że to posunięcie było ze strony serwisu niegrzecznym wybiegiem, który tak naprawdę nie wypełnił nakazu sądowego i zignorował jego decyzję.

Strona w wyniku całej akcji MPAA straciła ogromną liczbę użytkowników, spadła na 5 pozycję zostając daleko w tyle za takimi serwisami jak Mininova.org czy IsoHunt.com. Pomimo tego wydaje się, że to nie był ostateczny cel organizacji antypirackiej, która najwidoczniej dąży do całkowitego zamknięcia strony.

Obecnie MPAA przyczepiło się ponownie do TorrentSpy, tym razem zarzucając stronie iż indeksując linki do plików .torrent (nie hostując ich na własnym serwerze) również łamie prawa autorskie.

Poniżej mała anegdota obrazująca działanie organizacji MPAA w stosunku do TorrentSpy:

PUNK: “Teacher! His friends hit me!”
TEACHER: “Did they actually hit you? How many times? When? Where?”
PUNK: “I have no idea! I think they did though – I just don’t like him!”
BOY: “I didn’t hit him. My friends never did either.”
PUNK: “Make him start tracking his friends! Where they go and what they do.”
TEACHER: “OK. Start tracking them.”
BOY: “Well since you bring it up, my friends don’t even go to his school…”
PUNK: “Waaaaahhhh! He is a meanie! Punish him!”