Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

MPAA zamkneło tracker IsoHunta w USA.

Począwszy od dzisiaj, użytkownicy USA będą otrzymować odmowę dostępu chcąc skorzystać z trackerów IsoHunt'a: TorrentBox i Podtropolis. Załoga IsoHunt została zmuszona do zablokowania dostępu do tych trackerów w związku z wszczętym przez MPAA procesem sądowym.

Na stronie IsoHunt pojawiła się następująca informacja dotycząca tej sprawy:

As of earlier today, we have disabled access from users in the US to our trackers. This goes for ALL trackers (torrentbox, podtropolis) we run. This is due to the US’s hostility towards P2P technologies, and we feel with our current lawsuit brought by the MPAA, we can no longer ensure your security and privacy in the US. So, if you’re outside the US, you may notice less peers. We encourage you to add other public, unhampered trackers to torrents you post, in addition to Torrentbox and Podtropolis’s trackers.

IsoHunt nie jest osamotnione w sowjej batali z MPAA. Ostatnimi czasy również strona TorrentSpy została zmuszona przez tą organizację do zablokowania dostępu amerykańskim użytkownikom. Jednak w przypadku trackera IsoHunt skutki zablokowania dostępu w USA będą dużo bardziej znaczące niż w przypadku TorrentSpy, gdyż TorrentBox jest jednym z największych publicznych trackerów. Skutki zablokowania dostępu do trackera amerykanom odczują również userzy z innych krajów w związku ze zmniejszeniem ilości seedów i spadkiem prędkości downloadu.

MPAA ogłosiło pozwy sądowe przeciwko TorrentSpy, TorrentBox i IsoHunt jeszcze w Lutym 2006 roku. Patrz tutaj. W tedy jednak IsoHunt obiecało nie ugiąć się przeciwko MPAA, w tym celu załoga strony wynajeła wyśmienitego prawnika, specjalizujacego się w dziedzinie praw autorskich w Internecie. Okazuje się, że było to nie wystarczające i obecnie mamy powtórkę poprzedniej sytuacji.