Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Ponad 25 Milionów Amerykanów Kopiuje Nielegalnie Filmy.

Digital Life America, oddział Solutions Research Group, w wyniku swoich badań stwierdził, że jest ponad 32 miliony Amerykanów którzy pobrali przynajmniej 1 film z Internetu, 80 procent zrobiło to przez sieć P2P.

Według instytutu, 25.6 milionów Amerykanów pobrała nielegalnie pełno-metrażowe filmy z Internetu. Stanowi to 18 procent z całej populacji w USA.

2,600 Amerykanów brało udział w badaniach przez telefon i internet. Badania pokazały że użytkownicy poprostu nie wierzą w to, że wytwórnie filmowe tracą pieniądze, w wyniku nielegalnego pobierania filmówm. Interesująco, 78 procent badanych uznało że karadzież DVD ze sklepu może być “poważnym przestępstwem”, ale tylko 40 procent brało pod uwagę że pobieranie filmów jest poprostu złe.

Dyrektor prowadzonych badań, Kaan Yigit powiedział w swojim oświadczeniu że przemysł filmowy cierpiał ne “Efekt Robin Hooda” z powodu wytwarzania dużych zysków. “To jest efekt Robin Hooda" — wiekszość ludzi uświadamia sobie bogatctwo wytwórni i w rezultacie nie myśli o tym, że filmy pobierane są w tak wielkich ilościach”.