Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Prosta droga do zdalnego pobierania torrentów na MACU

Jest wiele sposobów na zadalne zapoczątkowanie pobierań z BitTorrenta, ale większośc jest skomplikowanych i wymaga odpowiedniego tweakingu. Tutaj przedstawimy prosta drogę do ustawienia zdalnego pobierania torrentów z komunikatorów i klientów BitTorrent.
Najprościejszą drogą do zdalnego pobierania torrentów jest ich pobieranie przez WebUI. Na Macach, klientem BitTorrent z WebUI jest tylko Azureus, a funkcja jest dostepna jedynie przez specjalny plug-in. Większosc ludzi próbuje otwierać porty w firewallu by skonfigurować plug-in.

Tutaj piszemy co musisz zrobić:

1. Będziesz potrzebował zainstalować Adium albo iChat+Chax. Adium oraz Chax plug-in z iChat są darmowe.

2. Utwórz nowe konto iChat (lub jakieś inny downolny rodzaj konta — wykluczając Gtalk — dla Adium). To będzie logowało się na twojim komputerze.

3. Następnie dodaj do nowo utworzonego konto, jakiegoś kumpla z twojego zwykłego konta, z którym ty rozmawiasz w szkole, paracy, gdziekolwiek.

3. W iChat > Preferences > Chax (albo Adium > Preferences > File Transfer) ustaw automatyczną akceptację transferu plików, i określ domyślną ścieżkę pobierania, możesz wybrąć nawet Pulpit. Zalecamy Ci użwyanie Adium, ponieważ dodaje ci to dodatkową opcję akceptowania transferu plików tylko od osób z twojej listy kontaktów (znajomych).

Teraz ustwa dla któregoś z programów takich jak Transmission (Beta), Azureus czy Xtorrent by sprawdzał ten katalog ( do której odwołuje się wpisana ścieżka ) czy pojawiają się tam jakieś pliki torrent.

To wszystko. Teraz kto kolwiek wyśle do ciebie wiadomość na konto komunikatora z torrentem, automatycznie rozpocznie się pobieranie! Jest to prosta, ale bardzo przydatna porada.

źródło: torrentfreak.com