Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Qik: Mobilne wideo na żywo, dziel się swoimi filmami wszędzie i z każdym.

Witam chciałem dziś przedstawić wam stronę qik.com. Jest to strona przypominająca trochę popularne YouTube.com Jednak posiada pewne zalety nad YouTube. O ile YouTube umożliwia wymianę plików wideo pomiędzy użytkownikami, ich uploadowanie, przeszukiwanie, oglądanie, tworzenie kanałów, etc. Qik udostępnia nam funkcje, które wyróżniają się z tłumu stron tego typu.

Qik to nowa platforma, która pozwala użytkownikom na uploadowanie swoich materiałów wideo, ale oprócz możliwości przesłania wideo z własnego komputera posiadamy możliwość przesyłania takich wideo bezpośrednio za pośrednictwem własnego telefonu komórkowego, a żeby tego było mało strona umożliwia transmisję wideo w czasie rzeczywistym. Możemy tworzyć własną telewizję na żywo i dzielić się swoimi chwilami z innymi osobami na całym świecie oglądającymi nas w sieci.

Głównym założeniem serwisu było stworzeni platformy, która umożliwiłaby dzielenie się własnymi przeżyciami z bliskimi, rodziną i innymi ludźmi w dowolnej chwili i dowolnym miejscu gdzie tylko posiadamy telefon komórkowy z dostępem do internetu i kamerą. Dzięki naszemu telefonowi komórkowemu nagrywamy wideo i jednocześnie przesyłamy je za pośrednictwem bezprzewodowego internetu do serwisu Qik.com. W serwisie Qik.com nasze klipy wideo umieszczane są w zakładce na żywo i tam mogą być przeglądane przez miliony innych użytkowników. Nagrane wideo trafiają po zakończeniu relacji trafiają do archiwum.