Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

µTorrent Mobile - pierwsze spojerzenie

25 lipca pojawiła się oficjalna wersja µTorrent Mobile, jest to specjalna aplikacja umożliwiajaca zdalne sterowanie pobieraniem za pośrednictwem internetu i urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe. Nie wszyscy zapewne są tego świadomi, ale najnowszy patent µTorrent Mobile nie jest tak naprawdę pionierem w dziedzinie tego typu aplikacji. Programy służace do zdalnego sterowania przez internet pojawiały się już w przypadku sieci eMule i to tam właśnie zostały poraz pierwszy spopularyzowane.

Obecnie przenosi się ich zastosowanie do społeczności BitTorrent. Całość usługi oferowanej przez µTorrent Mobile i inne tego typu aplikacje opiera się na logowaniu i zdalnym zarządzaniu pobieranymi plikami dzięki wykorzystaniu internetu. Będąc w dowolnym miejscu i mając dostęp do internetu możemy zarządzać, tj. uruchamiać, pauzować, etc. pliki .torrent pobierane na naszym domowym PC.

Istniejące do tej pory aplikacje były bardzo fajne i mogły wielu użytkownikom przypaść do gustu jednak pojawiało się pewne ale... Mianowicie brak dostępu do usługi z urządzeń takich jak telefon komórkowy czy PDA. Obecnie wraz z wydaniem µTorrent Mobile sytuacja ta uległa całkowitej zmianie.

25 lipca światło dzienne ujrzał nowy interfajs użytkownika służacy do zdalnego sterowania uTorrentem oznaczony nazwą "mUI".