Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

TorrentRelay - interesujący serwis BitTorrent.

TorrentRelay jest to bardzo interesująca strona, która pojawiła się w sieci już w czerwcu tego roku. Strona umożliwia każdemu użytkownikowi pobieranie plików torret bez użycia klienta BitTorrent. Obecnie od czerwca na stronie zaszły pewne konkretne zmiany, które znacząco usprawniły jej działanie.

TorrentRelay jest w większości napisany w Perl'u. Strona umożliwia każdemu użytkownikowi, który posiada dostęp do internetu oraz przeglądarkę internetową (nawet osobą korzystającym z konsoli do gier) możliwość pobrania dowolnego pliku z torrenta bez używania specjalnych klientów BitTorrent. Proces samego pobierania jest stosunkowo intuicyjny i nie będziemy się na nim skupiać w tym artykule.

Twórcą strony jest nie jaki Kevin Kowalewski, co zasługuje na dużą pochwałę nie pozwolił by strona popadła w stagnację i skupił się na intensywnym jej rozwoju wzbogacając ją w szereg nowych funkcji, które nie spotkamy w innych serwisach tego typu.

Jedną z ważniejszych funkcji jakie wprowadzono jest "Fast Relay" - umożliwia ona użytkownikom zapisanie pobieranych przez nich plików zanim zakończy się pobieranie całego pliku torrent, link do zapisania pliku pojawia się już kilka minut po dodaniu zadania na stronie.
Kolejną ciekawą funkcją jest "AutoSave" - pozwala ona na zapisywanie ściąganych plików do domyślnego katalogu przeglądarki firefox w trakcie gdy są one pobierane przez stronę na serwer. Mówiąc precyzyjniej gdy uruchamiamy jakieś zadanie pobierania na stronie TorrentRelay fragmenty plików, które już zostały pobrane są przesyłana automatycznie do domyślnego katalogu na naszym komputerze w ten sposób skraca się czas potrzebny na pobranie plików za pomocą strony TorrentRelay.

Kolejna funkcja to ‘Load Again’ umożliwia restart wcześniej załadowanych plików torrent. TorrentRelay umożliwia ponadto otrzymywanie przez użytkowników maili gdy pobierany przez nich plik torrent zostanie załadowany na stronie. Strona również udostępnia graficzne paski postępu pobierania torrentów.

Strony tego typu jak wiemy zużywają dużo przepustowości i są kosztowne w utrzymaniu, stąd też by uzyskać nielimitowany dostęp do niej musimy uiszczać odpowiednie opłaty podobnie jak to ma miejsce np. na Imageshacke. Normalni użytkownicy bez uiszczenia opłaty mają możliwość pobierania tylko 3 plików torrent dziennie, w tym 2 pliki torrent jednocześnie.

Wersja "Prime" serwisu kosztuje 9.99 $ miesięcznie. Opłacalna wersja strony wzbogaca środowisko pobierania na TorrentRelay o nowe funkcje oraz umożliwia pobieranie 6 torrentów dziennie z większymi prędkościami. Wersja Prime umożliwia ponadto kontynuowanie pobierania po zamknięciu okna przeglądarki internetowej, seedowanie do ratio 1.5 zamiast normalnego 1.0 i oszczędzające czas wypakowanie plików z archiwum RAR na serwerze.

TorrentRelay posiada zdolność transferu plików typu filmy na konsole PlayStation 3 co jest bardzo interesującym i ciekawym rozwiązaniem nie dostępnym w innych serwisach.

Poniżej tutorial: