Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Torrentula: Pierwszy RealBasic klient BitTorrenta.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś spróbować napisać własnego klienta sieci BitTorrent, jednak uniemożliwiała Ci to zawiłość bliblioteki libtorrent teraz to się zmieniło.

Ben Gower napisał ostatnio klienta sieci BitTorrent w RealBasic'u podczas gdy majstrował nad działaniem sieci BitTorrent. Jak sam mówi:

"Potrzebowałem klienta, którym mógłbym się pobwaić. Takiego, który mógłbym w prosty sposób zmieniać i dostosowywać do swoich potrzeb."

Rezultatem takiej zabawy i ciekawości działania sieci BitTorrent stał się projekt nazwany Torrentula. Klient ten działa zarówno pod systemem Windows jak i OS X. Posiada wciąż jednak kilka niedoskonałości. Dla przykładu nie wspiera DHT i nie omija NAT. Sam Gower nie proponuje jednak używać swojego klienta na co dzień jako program do pobierania plików z sieci BitTorrent, ale uważa iż jest on dobrym narzędziem do majsterkowania i zabawy.
Jak sam mówi:

"Napisałem Torrentule by lepiej poznać działanie sieci BitTorrent i polecam go również każdemu kto chce to uczynić. Wszyscy którzy interesują się pisaniem aplikacji BitTorrent pod Realbasic napewno będą usatysfakcjonowani z mojego klienta."