Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

XTorrent publiczna beta 3

Pojawiła się trzecia publiczna beta Xtorrenta, popularnego klienta BitTorrent na Maci. Jedną z ważniejszych nowych funkcji jest dodanie wsparcia dla obsługi kanałów RSS.
Po raz pierwszy pisaliśmy o Xtorrent we wrześniu zeszłego roku klient ciągle był na licencji prywatnej bety, wtedy wyszła pierwsza publiczna wersja beta.

Od tamtego czasu, wiele się zmieniło. Jak oczekiwaliśmy, wiele błędów zostało usuniętych i naprawionych, oraz funkcjonalność całego programu uległa znacznej poprawie. Znaczącą nową cechą programu jest dodanie przebudowanej kolumny, wsparcia dla funkcji drag-and-drop, oraz możliwości przeglądania struktury pobieranego pliku, jak również wsparcie dla RSS i dla multi-trackeów.

Najbardziej widoczną i znaczącą cechą nowej wersji Xtorrent jest wbudowanie czytnika RSS. To pozwala użytkownikom w prosty sposób subskrybować BitTorrentowe nowości za pomocą jednej aplikacji, bez konieczności używania osobnego czytnika RSS i ręcznego dodawania torrentów do Xtorrent.

Wielu ludzi wydaje się być oburzonym faktem, że jest to płatny klient BitTorrent, jednak jest to jedno z lepszych rozwiązań dla sieci BitTorrent na Mac OS X. Inne klienty albo nie mają wszystkich funkcji albo są pełne błędów. Co prawda Azureus posiada wszystkie funkcje XTorrenta jednak jest znacznie bardziej pamięciożerny i wymaga JAVY.

David Watanabe, developer Xtorrent, powiedział, że pierwsza wersja oficjalna jest już na horyzoncie i że oczekuje wydania jej w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jeżeli natomias chodzi o trzecią publiczną betą trzeba przyznać, że jest stabilna, i zdaje się nie mieć błędów, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Watanabe nie mniej jednak ostrzega, że jak każda wersja beta również i w tym przypadku mogą pojawić się drobne jeszcze nie odkryte błędy. Obecnie Xtorrent jest oferowany w zniżkowej cenie $15.89. Jednak wraz z pojawieniem się wersji 1.0 cena będzie wynosić $18.99.

UWAGI: Xtorrent jest obecnie darmowy, i nie wymaga licencji.