Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Optymalizacja Windowsa Visty dla BitTorrenta, eMule, P2PTV

Eksperci wymiany plików za pośrednictwem sieci P2P są świadomi tego, że XP SP2 ograniczał próby połączenia się poprzez ten protokuł, potencjalnie zmniejszając transfer pobierania. Taka sytuacja była wynikiem instalowania różnorodnych patchów i łatek, które miły niby uchronić nas przed szkodliwością dziurawego systemu, a tak naprawde w głównej mierze wiele dziur i tak pozostawało, a wśród wielu użytkowników np. BitTorrenta pojawiały się problemy związane z pobieraniem i transferami. Zewzględu, że Vista w znacznej mierze bazuje na systemie XP i posiada wysztkie dostępne w SP2 łatki podobne problemy jak wcześniej mogą pojawić się również u użytkowników najnowszego dziecka microsoftu.

Po zainstalowaniu Windows XP z SP2 system ograniczał wiele prób połączeń TCP. Ta cecha z pozoru mająca nas chronić przed złośliwymi robakami jak np. Blastery, znacznie ograniczała nam szybkość połączenia przez niektóre porty. Ta niby pozytywna funkcja w przypadku programów opierających się na wielu połączeniach takich jak BitTorrent czy Emule doprowadzała do drastycznych spadków prędkości. Ta funkcja wprowadzona w SP2 przez Microsoft była przez osoby wymieniajace pliki omijana za pomocą użytecznego patcha ze strony http://www.lvllord.de/

Z nadejściem Visty potencjalne problemy z jakością połączenia wzrosły wraz z ponownym zastosowaniem do połowy otwartych portów. Podczas gdy wersja Ultimate Visty oferuje 25 w połowie otwartych połączeń na sekunde, wersja Home Basic zaledwie 2 połączenia na sekunde. Z ratunkiem przychodzi nam ten turtorial:

TURTORIAL

1. Pobierz odowiedni dla twojej wersji systemu patch tcpip.sys: 64-bit tcpip.sys lub 32-bit tcpip.sys.
2. Otwórz command prompt, i wprowadź poniższe 2 komendy:

takeown /f c:\windows\system32\drivers\tcpip.sys
cacls c:\windows\system32\drivers\tcpip.sys /G “username”:F

Zastąp username swoją własną nazwą użytkownika konta na którym jesteś aktualnie zalogowany.

3. Odrzuć funkcję TCP/IP Auto-Tuning poprzez wprowadzenie poniżej komendy w command prompt:

netsh int tcp set global autotuninglevel=disable

4. Dla 64-bit Windows Vista (x64), należy wprowadzić poniższą komendę w wierszu poleceń dla DOS:

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

5. Zmień tcpip.sys w C:\windows\system32\drivers ze zpatchowanym tcpip.sys pobranym podczas kroku 1 (pamiętaj o użyciu poprawnej wersji albo x64 albo x86.)

6. Następnie, maksymalna liczba otwartych do połowy połączeń TCP będzie ograniczana i ustawiana w rejestrze. Otwórz edytor rejestru (regedit), i odnajdź te ustawienia:

HKEY_LOCALL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters

7. Kliknij dwukrotnie, wybierz “New”, następnie wartość “DWORD value”. Wprowadź nową nazwę wartości “TcpNumConnections” (bez nawiasów).

8. Dwukrotni kliknij na TcpNumConnections registry value, i zmodyfiukuj jego wartość do pożądanego maksimum TCP/IP połączeń, w wartościach dziesiętnych. naprzykład; wprowadź 500 jako wartość TcpNumConnections. Możesz wprowadzić dowolny limit jaki cię interesuje.

9. Zrestartuj komputer.