Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

OPTYMALIZACJA PRĘDKOŚCI POBIERANIA TWOJEGO BitTORRENTA (cz. III)

Bittorrent może być fajnym rozwiązaniem, ale po warunkiem, że będziesz osiągał w nim przyzwoite prędkości pobierania. Nie satysfakcjonuje się twoja obecna prędkość pobierania? Poniższe sugestie mogą pomóc Ci z optymalizować jego działanie.

poniżej trzeci poradnik w naszym cyklu optymalizowania BitTorrenta....

2. WIĘCEJ TRICKÓW

Sprawdzanie seeds i peers

Jest prostym trickiem, ale bardzo ważnym. Zawsze szukaj torrentów z najlepszum stosunkiem seed/peer. Więcej seeds (w porównaniu z peers) jest zawsze lepsze. Tak więc jeśli masz do wyboru 50 seeds i 50 peers i 500 seeds i 1000 peers, zazwyczaj pierwsza opcja będzie lepszym wyborem.

Zmień standartowy port (default port).

Przez pojęcie standartowego portu BitTorrenta rozumiemy używanie portów z zakresu 6881-6999. BitTorrent generuje duży ruch (1/3), więc ISP lubi ograniczać połączenie za pośrednictwem tych portów.Dlatego powinieneś zmienić swój standartowy port na jakiś inny z innego zakresu. Dobre klienty BitTorrent umożliwają ci taka zmianę i wybór jakiego kolwiek chcesz portu. Gdy masz routher jesteś za NATem, jesną rzeczą jest że powinieneś forwardować używany przez siebie port (portforward.com) albo włączyć UPnP.

Wyłącz Windows Firewall

Windows Firewall nienawidzi P2P i często uniemożliwia uzyskanie dobrych prędkości. Dlatego też zalecamy jego wyłączenie a w zamian zastosowanie innych mało konfliktowych z P2P narzędzi chroniących nasz komputer typu Kerio czy Zone Alarm.

Włącz szyfrowanie Encryption

Szyfrowanie chroni cię przed limitami ze strony ISP( Usługodawcy internetowego). Więcej o Szyfrowaniu połączenia za pomocą Azureus, µtorrent, i Bitcomet, trzech najpopularniejszych programów w innym naszym poradniku.

[zobacz=http://torrent.crib.pl/files/torrent/2802,szyfrowanie,polaczenia.html]Jak szyfrować połączenie?[/zobacz]

Optymalizacja twojego połączenie internetowego

TCP optimizer jest darmowym narzędziem do optymalizacji twojego połączenia internetowego. program ten jest bardzo pomocny w usprawnieniu połączenia nie tylko jeżeli chodzi o BitTorrenta, ale w ogóle o połączenie z internetem (przeglądanie stron, inne sieci P2P) Poprostu pobierz to i wprowadź w sidebarze maksymalną prędkość pobierania w kb/s. Nie wpisuje wyższej prędkości gdyż wpłynie to jedynie gorzej na twoje łącze!

[plik=http://torrent.crib.pl/files/torrent/download,plik,3047,sg,tcp,optimizer.html]Pobierz TCP optimizer[/plik]