Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

BitLord - OPIS, INSTALACJA, KONFIGURACJA KLIENTA

BitLord to kolejny bardzo funkcjonalny klient, który do złudzenia przypomina BitCometa. Myślę, iż warto przyjżeć sie mu bliżej i porównać go z BitCometem, różnice są naprawdę niewielkie, szczególniena pierwszy rzut oka.

1. Instalacja klienta
2. Pierwsze uruchomienie
3. Konfiguracja klienta
4. Funkcje i możliwości klienta
5. Podsumowanie

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

1. INSTALACJA

BitLord korzysta z instalatora NSIS (Nullsoft Scriptable Install System), jak zreszta większość programów tego typu. Instalacja jest w zasadzie identyczna jak w przypadku BitCometa. Na początku wybieramy wersję językową Instalatora, wśród której znajdziemy język polski jest to duża zaleta :) :

W daleszej kolejności pojawi się okno powitalne. Klikamy DALEJ.

Aby zaakceptować Licencję, która jest niestety w wersji Angielskiej klikamy ZGADZAM SIĘ

Wybieramy komponenty które maja być zainstalowane, sytuacja analogiczna
jak w przypadku instalacji BitCometa. Następnie klikamy DALEJ>
Nawet mamy do wyboru te same komponenty.

Wybieramy katalog w którym program się zainstaluje i klikamy ZAINSTALUJ.
Następnie pojawi się pasek instalacyne i po tym ekran końcowy.

Instalacja została zakończona pomyślnie możemy klinknąć button ZAKOŃCZ.

2. PIERWSZE URUCHOMIENIE

Podczas pierwszego uruchomienia program, kolejny raz do złudzenia przypomina BitCometa z tym małym wyjątkiem, że przycisk Donate został zastąpiony kolorową Reklamą. Ogólnie interfejs użytkownika jest przyjazny i prosty w użyciu podbonie zreszta jak w BitComecie. Jedyną różnicę stanowią niektóre ikony.
W lewym oknie niema już długiel listy z odnośnikami do stron torrentowych, jest natomiast okno wyszukiwarki plików torrentowych i nieszczęsna reklama.

W stosunku do BitCometa zmieniła się także lista odnośników na rozwijanej liście po kliknięciu w ikonke Internet w pasku głównym.

Również mamy tutaj wbudowaną przeglądarkę, z identyczną obsługą zakładek.

Myślę że pod względem wyglądu jest to program w zasadzie niewiele różniący się od BitCometa, można by nawet powidzieć, że są to programy bliźniacze, kusząc się o sformułowanie, że albo jest to niezły plagiat albo twórcy robią dwie wersje tego samego programu( Tylko w jakim celu?)

3. KONFIGURACJA

Możliwości konfiguracyjne w BitLordzie jak już zapewne wspomniałem są bardzo duże, a dodatkowo niczym się nieróżnią od tych w BitComecie( nawet układ jest ten sam). W Widoku możemy wyłączyć pasek narzędziowy i pasek statusu (czyli w stosunku do BitCometa jest pewne ograniczenie). Właściwe okno konfiguracyjne pojawi się po kiknięciu Opcje>Opcje. Przeanalizujmy więc wszystkie mozliwości BitLorda:

a) Połączenie - Tutaj ustalamy maksymalne prędkości ściągani i wysyłania, liczbę jednocześnie ściąganych plików i port nasłuchu.

b) Połączenie>Proxy - Tutaj możemy ustawić aby podczas pobierania nasz klient łączył się z wykorzystaniem, proxy. Funkcja przydatna gdy np. chcemy zatuszoać swój adres IP. Dodatkowo obsługuje uwierzytelnianie do serwera Proxy

c) Zadanie - tutaj ustawiamy ścieżkę zapisu pobieranego pliku, czy a on nam zarezerwować miejsce na dysku czy nie, czy ma dodawać rozszerzenia .bc! dla niedokończonych plików. Ustalamy również co ma wykonywać program po zakończonym pobieraniu, oraz prędkości wysyłania.

d) Wygląd - konfigurujemy interfejs użytkonika podczas uruchamiania, działania i zamykania programu.

e) Pogawędki - uruchamiamy tutaj pogawędki, podajemy nicka. Dzięki temu będziemy mogli rozmawiać, z innymi którzy współdzielą nasze pliki.

f) Zaawansowane - ustawienia dotyczące automatycznych aktualizacji, oraz powiązania z plikami torrent.

g) Połączenie - dużo przydatnych funkcji które pozwolą nam między innymi ominąć NAT i Firewall, pozwala to nam na osięganie lepszych wyników przy sciąganiu.

h) Zasady IP - zaawansowane konfiguacja adresów IP

i) Bufor dysku - ustalamy wielkość ( rozmiar ) bufora dysku.

Jak widzimy możliwości konfiguracyjne tego klienta są bardzo duże. Jednak na wielu trackerach został on zbanowany co zmusiło duże grono jego użytkowników do przesiadki na inny program.

4. FUNKCJE I MOŻLIWOŚCI

Jak widzimy możliwości konfiguracyjne są bardzo duże, porównywalne z tymi np w Azureusie. BitLord jest także bardzo funkcjonalnym programem.
- możliwość pobierani i seedowania plików
- możliwość utworzenia własnego torrenta (Ctrl + M)
- linki do stron z torrentami i suportu

- wybór które pliki mają być pobierane oraz ścieżki pod jaką mają być zapisywane

- Możliwość edycji Info Hash i URL Trackera po kliknięciu na powyższym oknie zakładki Zaawansowane.
-
Możliwość ustalenia indywidualnych prędkości pobierania i wysyłania
- Widok szczegółowy
- Polska wersja instalatora i Programu
- Oznaczenie kolorami kondycji torrenta
- Duże możliwości pod względem konfiguracji z obejściem NAT
- Pogawędki
- Tekstowe statystyki
- Możliwości blokowania peersów i adresów IP
- Dobre osiągi przy pobieraniu pliku, stabilny transfer.

5.PODSUMOWANIE

Sumując, BitLord to istna Replika BitCometa. Te same funkcje i możliwości konfiguracji. Identyczna zasda działania. Może jedynie BitLord jest uboższym w możliwości konfiguracji Widoku, i niema długiej listy odnośników do stron torrentowych. Dużą rolę może przy wyborze tego klienta odegrać sytuacja jaka ma się na danym trackerze, na chwilę obecną BitComet jest zbanowany na większości prywatnych trackerów jako klient nieprzyjazny dla tych stron. Zapewne podobna sytuacja prędzej czy później spotka BitLorda, który możliwe że został stworzony w odpowidzi na tą masową blokade BitCometa ....

.

ho, ho, ho, jakie to proste!

---
stopka autorska – darmowy kurs zarabiania przez internet
http://www.jak-zarobic-przez-internet.interkursy.pl/
---

lekturnik, pt., 03/16/2012 - 18:09