Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

IFPI - dziesięć niewygodnych prawd o piractwie.

Na łamach swojgo serwisu internetowego Międzynarodowa Federacja Przemysłu Muzycznego podała "10 niewygodnych prawd o piractwie":

1. Pirate Bay, jeden z flagowych ruchów przeciwko prawom autorskim, osiągają zyski w tysiącach euro ze swojej strony, tym samym utrzymując anty-instytucjonalną retorykę wolnej muzyki.

2. Allofmp3.com, dobrze znana rosyjska strona, nie posiada licencji członka IFPI, jest atakowana i oskarżana przez grupy posiadające prawa autorskie do zamieszczanych na tej stronie utworów i grożą jej procesy sądowe w Rosji.

3. Gangi przestępcze i grupy terrorystyczne wykorzystują sprzedarz pirackich płyt CD dla osiągnięcia dochodów i prania brudnych pieniędzy.

4. Osoby wymieniajace pliki w internecie udostępniają je nie zwracając uwagi czy naruszaja prawa autorskie do utworów dużych wytwórni czy też pochodzących od niezależnych wydawców.

5. Zmniejszenie dochodów wytwórni nagraniowych oznacza mniejsze pieniądze przeznaczane na podjęcie wyzyka zwiazanego z promocją undergroundowych artystów i efektem tego będzie inwestycja w pewne i dobrze znane gwiazdy.

6. Dostawcy usług internetowych popularnie określani jako ISP często reklamują swoją ofertę mówiąc przyszłym użytkownikom, że dzięki niej będą oni mogli szybko i prosto pobierać ulubione piosenki i utwory muzyczne, a tak naprawdę promują rozszerzanie się nielegalnej wymiany plików chronionych prawami autorskimi.

7. Ruch przeciwko prawo pirackim nie wytwarza miejsc pracy, eksportu, dochodów z podatku i wzrostu ekonomicznego, w dużej mierze składa się on z ludzi autorytatywnie mówiących o handlu o którym tak naprawdę mało wiedzą.

8. Piractwo nie jest powodem biedy. Przykładowo Profesor Zhang z Nanjing University znalazł się wśród średnio i wysoko zamożnych obywatele Chin którzy w głównej mierze nabywają pirackie płyty.

9. Wiekszość ludzi wie o tym, że naruszanie praw autorskich jest złe, ale nie zaprzestają tego robić dopuki nie zmusi ich do tego prawo, wniosek na podstawie ostatnich badań Australijskiej organizacji anty-pirackiej MIPI.

10. Sieć P2P wcale nie służy odkrywaniu nowej muzyki i artystów. Tak naprawdę najczęściej wymieniane są pliki chornione prawami autorskimi.

Część powyższych argumentów stawianych przez IFPI jest prawdą jednak niektóre z nich wydają się być nieco naciągane.